Εθελοντική αιμοδοσία στο 1ο ΕΠΑΛ Πάτρας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες του 1ου ΕΠΑΛ Πάτρας,

Ευχόμαστε η νέα χρονιά να σας βρίσκει όλους υγιείς, δυνατούς και πρόθυμους να ορίσουμε από κοινού μια νέα αρχή, περισσότερο δημιουργική και συμμετοχική στο σχολείο μας!

Με την αφετηρία του νέου έτους 2022 να σηματοδοτεί την ανάγκη για έμπρακτες πράξεις αλληλεγγύης, αγάπης και προσφοράς στο συνάνθρωπο, το σχολείο πρόκειται να οργανώσει και να υλοποιήσει εθελοντική αιμοδοσία την Τρίτη 15 Φεβρουαρίου 2022 από το πρωί χωρίς να παρεμποδίζει την εκπαιδευτική διαδικασία.
Στην εθελοντική αιμοδοσία δύναται να συμμετάσχουν όλοι όσοι έχουν συμπληρώσει το 18ο έτος της ηλικίας τους και όσοι έχουν συμπληρώσει το 17ο έτος με τη γραπτή συναίνεση των κηδεμόνων τους.

Θα χαρούμε ιδιαίτερα αν παραβρεθείτε τόσο ως εθελοντές αιμοδότες και οι ίδιοι, όσο και ως αρωγοί αυτής της προσπάθειας προσφέροντας αναψυκτικά, χυμούς ή  μικρά κεράσματα στους αιμοδότες μας. Σας περιμένουμε με χαρά!

Οι υπεύθυνες εκπαιδευτικοί του προγράμματος

Μαραγκού Ιωάννα

Πετροπούλου Μαρία

Χάλκου Δάφνη