Εκσυγχρονισμός του 1ου ΕΠΑ.Λ. Πάτρας

Το σχολικό έτος 2019-2020, το ΝΟΗΣΙΣ ως φορέας διαχείρισης των χρηματοδοτούμενων Σχεδίων Δράσης ενέκρινε το Σχέδιο Δράσης του 1ου ΕΠΑ.Λ. : «Εκσυγχρονισμός του 1ου ΕΠΑ.Λ. Πάτρας» που περιλαμβάνει τις Υποδράσεις:

1. Ασφάλεια στο σχολικό περιβάλλον του 1ου ΕΠΑ.Λ.

2. Υγιεινή στο σχολικό περιβάλλον του 1ου ΕΠΑ.Λ.

3. Βελτίωση της ιστοσελίδας του 1ου ΕΠΑ.Λ.

4. Ενημέρωση για τη μαθητεία & τις δράσεις του 1ου ΕΠΑ.Λ.

Το Σχέδιο Δράσης εντάσσεται στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης «Υποστήριξη και Διαχείριση των Σχεδίων Δράσης του έργου “Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ” MIS 5011051» μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ 2014-2020» του ΕΣΠΑ 2014-2020 με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης από το Ευρωπαϊκό Κοινοτικό Ταμείο (ΕΚΤ), με στόχο την τόνωση της οικονομικής ανταγωνιστικότητας, τη δημιουργία θέσεων εργασίας και την ενίσχυση της εσωτερικής συνοχής.

Η παρουσίασης της εκδήλωσης του Σχεδίου δράσης :«Εκσυγχρονισμός του 1ου ΕΠΑ.Λ. Πάτρας»

Χρήσιμοι Ιστότοποι